Wolontariat
Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej

 

Kiermasz ozdób świątecznych


Głęboko poruszeni faktem, że 380 tysięcy dzieci poniżej 5 roku życia w Nigrze cierpi na skutek ostrego niedożywienia, zorganizowaliśmy kiermasz ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży w wysokości 382,10 zł został wpłacony na konto UNICEF Polska na akcję Pomoc dla Nigru. Środki zebrane zostaną przeznaczone na żywność terapeutyczną i leczenie niedożywienia. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, a w szczególności wykonawcom przepięknych ozdób. 

Akcja "Dzieci- Dzieciom"

W naszej szkole zakończyła się akcja „Dzieci-Dzieciom”. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyłączyli się do zbiórki żywności dla naszych rodaków zamieszkałych we Lwowie.

 

 

Charytatywny Kiermasz Słodkości


W dniach 23-25 października 2019 roku w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości, który został przygotowany przez uczniów. Przepyszne ciasteczka, muffinki, wuzetki, galaretki, szarlotki, babeczki oraz podarowane na loterię fanty pokazały jak bardzo życzliwe i dobre są nasze dzieciaki. Cały dochód z akcji 1677,90 zł został przeznaczony na wsparcie narodu kurdyjskiego, który cierpi podczas tureckiej inwazji w północnej Syrii. pieniądze zasiliły konto Polskiej Akcji Humanitarnej - 677,90 zł oraz Polskiego Centrum Pomocy międzynarodowej - 1000 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom, nauczycielom: paniom Joannie Głogowskiej, Annie Szałyga-Siry, Marii Drozd oraz pani Heli, Iwonie, Jadzi i Dorocie. Podziękowania za wsparcie należą się również Aptece Przeworskiej i Parkowa Cafe.

Akcję zorganizowała Szkolna Grupa Wolontariatu pod opieką pani Ewy Nabo i pani Moniki Rusinek
Aktywne przerwy


Dnia 29 października Szkolna Grupa Wolontariatu we współpracy z panią Joanną Głogowską rozpoczęła akcję Aktywne Przerwy. Wszyscy chętni uczniowie mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach taneczno-ruchowych prowadzonych przez panią Joannę na długiej przewie. Serdecznie dziękujemy Prowadzącej a uczniom życzymy dużo wytrwałości.Spotkanie Wolontariuszy

W dniu 4 października  2017 roku w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej odbyło się spotkanie Wolontariuszy i Ambasadorów Dobrej Woli Fundacji Pro Spe z Rzeszowa.

Pomysł na Fundację wziął się stąd, że często pomysłodawca Fundacji gościł w Gruzji, która jest dobrym natchnieniem do tego typu działalności. Zresztą jak widać- choćby w Internecie- miłośników Gruzji przybywa. Najbardziej przekonywująca jest wizyta w tym dość biednym, ale za to  pięknym, górzystym kraju z dostępem do morza. Poza tym oczarowuje gościnność gruzińska, która każdemu zapada w pamięć i serce. O gruzińskiej sympatii do Polaków mógł się przekonać każdy, kto tam był.

Działalność fundacji to odwołanie się do serca i sympatii. Wolontariusze Fundacji niosą na co dzień nadzieję dzieciom, dorosłym i samotnym starcom, by pokonać to, co czasami wydaje im się nie do pokonania – niezawinioną biedę. Co oznacza nazwa PRO SPE?; oznacza: „ku nadziei”. Zatem jeśli możemy coś konkretnego dać innym, to dajmy. A dlaczego mamy dać? Bo trochę więcej otrzymaliśmy.  Wolontariusze zaprosili uczniów i rodziców naszej szkoły do współpracy: zapoznali ich z zakresem czynności oraz własnymi inicjatywami podejmowanymi na rzecz potrzebujących uchodźców w Gruzji tj. domek babci czyli szkoła dla dzieci, kolonia uśmiechu, ciepła zupa dla bezdomnych, nadzieja dla hospicjum, lokata przedszkolaka czyli finansowa adopcja. Oczywiście i my otwarci na innych, empatyczni wobec innych przyłączamy się do pięknej akcji, aby nieść nadzieję wszystkim , którym ona jest konieczna bo dobro powraca!


Ks. Maciej Gierula - Fundator i pomysłodawca Fundacji. Wielki miłośnik podróży; za co w domu rodzinnym stukali mu w czoło do czasu przyzwyczajenia się twierdząc: ,,Dajmy mu spokój i tak nie usiedzi w jednym miejscu”. Jego serce zostało na Kaukazie.  Pierwszy raz pojechał tam tylko dlatego, że Gruzja zaprosiła… znosząc wizy. Jak widać po Fundacji już nigdy stamtąd nie wyjechał. Obecnie pracuje w Administracji Apostolskiej dla Katolików na Kaukazie.


 
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla themes, forum web hosting.